Logo Kinematografii Rozwoju

TZM – The Movie (I)

Tytuł oryginalny: „The Movie”
Tytuł polski: „Film”

Reżyseria: Peter Joseph
Scenariusz: Peter Joseph
Produkcja: The Zeitgeist Movement

Premiera: 10 listopad 2007 / 29 lipca 2010
Czas trwania: 120minut

Opis: „The Movie” jest pierwszym pełnometrażowym filmem z serii dokumentalnych materiałów video ruchu  Zeitgeist. Film został zaprezentowany na światowej premierze 10 listopada 2007 roku na festiwalu Artivist. Zdobył tam najwyższą nagrodę „Best Feature Artivist’s Spirit”. Ale ostateczna poprawiona wersja filmu została opublikowana 29 lipca 2010. Do nowej odsłony filmu, powstała także dokumentacja „Zeitgeist: The Movie – Companion Source Guide”.

~ Ten dokument nie jest dla ludzi o „słabym sercu”. Film dyskredytuje genezę narodzin wiary chrześcijańskiej i ukazuje w ciekawym świetle fakty o kilku amerykańskich bankach, oraz o paru bardzo wpływowych ludziach, którzy podzielili między siebie władzę nad światem na początku XX wieku. Dodatkowo unaocznione są relacje wymienionych wyżej faktów z wojnami poprzedniego stulecia oraz obecnymi.

~ Przeczytaj również opis całego ruchu „The Zeitgeist Movement” (na tej stronie) >>Przejdź<<

~ Na stronie www.magia.gildia.pl, znajdziemy również i taki opis: Zeitgeist – The Movie to kolejny film dokumentalny skierowany do amatorów teorii spiskowych, który od paru miesięcy robi furorę w internecie. Podzielony na trzy części ponad dwugodzinny obraz stawia trzy tezy: większość religii to interpretacja solarnego mitu, a Jezus jest symbolem umierającego i odradzającego się Słońca, ataki z 11 września 2001 roku były zorganizowane przez złowieszczy krąg amerykańskich polityków, a wszystkie wojny w XX wieku są dziełem garstki chciwych bankierów. Co to wszystko ma ze sobą wspólnego, twórcy filmu nie są jednak w stanie porządnie wyjaśnić.
W rzeczy samej Zeitgeist nie mówi niczego nowego, jedynie powtarzając teorie, które krążą po świecie od kilkuset lat. Pojawia się tutaj kilka interesujących pytań odnośnie ataków na WTC (na które do dziś przekonująco władze nie odpowiedziały), źródeł wielkich religii czy niezrozumiałych dla większości ludzi machinacji międzynarodowego rynku finansowego. Warto więc ten film obejrzeć, uzbroiwszy się wcześniej w solidną dawkę sceptycyzmu. Dobrą recenzję można przeczytać na serwisie BoingBoing.
Zeitgeist dostępny jest za darmo w internecie: na VideoGoogle umieszczono nawet wersję z polskimi napisami, a dla tych, którzy wolą lepszą jakość obrazu, udostępniono oficjalny (i legalny) film w sieci torrent.”

A więc zapraszam do przemyśleń :)

Zdjęcia: 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Zwiastun:

Film:

Playlista całego filmu: http://www.youtube.com/playlist?list=PL5B5D832E74FDC7F9

Wersja z polskimi napisami z 2007 roku: http://www.youtube.com/watch?v=Fxvzkv2g83M

Wersja z polskimi napisami z 2010 roku, ale brak głosu w cz.2:  http://www.youtube.com/user/ConspiracyLocal#g/c/E4ECD24CAAC0957A

Reklamy


A co Ty o tym sądzisz? - Dodaj komentarz!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s